Charakterystyka farb rozpuszczalnikowych do sitodruku

On:
Charakterystyka farb rozpuszczalnikowych do sitodruku

Farby rozpuszczalnikowe składają się głównie z pigmentów, żywic oraz rozpuszczalników, które umożliwiają uzyskanie trwałego i intensywnego koloru na różnych powierzchniach. Farby te charakteryzują się wysoką przyczepnością do podłoża, co sprawia, że doskonale nadają się do druku na tworzywach sztucznych, metalach, szkle czy ceramice. Czym jeszcze wyróżniają się farby do sitodruku?

Technologia sitodruku z użyciem farb rozpuszczalnikowych

Proces sitodruku z użyciem farb rozpuszczalnikowych polega na przeniesieniu obrazu z matrycy drukarskiej na powierzchnię drukowaną za pomocą specjalnej siatki pokrytej emulsją światłoczułą. Siatka ta jest naciągnięta na ramie i umieszczona nad podłożem drukowanym. Następnie, za pomocą rakla, farba rozpuszczalnikowa jest rozprowadzana na powierzchni siatki, przenikając przez jej oczka w miejscach, gdzie obraz ma zostać odtworzony. Po zakończeniu procesu druku farba jest utrwalana na powierzchni podłoża za pomocą suszenia lub utwardzania promieniami UV. Dzięki zastosowaniu farb rozpuszczalnikowych możliwe jest uzyskanie precyzyjnych i trwałych nadruków na różnorodnych materiałach.

Jakie są właściwości farb rozpuszczalnikowych?

Farby rozpuszczalnikowe do sitodruku charakteryzują się wysoką przyczepnością do różnych materiałów, takich jak plastik, metal, szkło czy tkaniny. Dzięki temu mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu, od reklamy i opakowań po produkcję odzieży i gadżetów. Farby te są również odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wilgoć czy zmiany temperatury. Ponadto, farby rozpuszczalnikowe mają zdolność do szybkiego schnięcia, co przyspiesza proces produkcji i pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości wydruków. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password